Програма фінансової підтримки України від ЄС Ukraine Facility
Опис
Ukraine Facility – це новий механізм підтримки України з боку ЄС, який забезпечить послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України на період 2024-2027 років, адаптовану до безпрецедентних викликів, пов’язаних з підтримкою країни, що перебуває у стані війни. Програма підкреслює непохитну відданість ЄС підтримці України перед обличчям триваючої агресивної війни Росії та на шляху до членства в ЄС.
Ukraine Facility підтримуватиме зусилля України, спрямовані на підтримку макрофінансової стабільності, сприяння відновленню, а також модернізацію країни під час впровадження ключових реформ на шляху до вступу в ЄС. Він підтримуватиме перехід до зеленої, цифрової та інклюзивної економіки, яка поступово наближатиметься до правил та стандартів ЄС.
Механізм складається з трьох компонентів:
Компонент I – фінансова підтримка держави у формі грантів та кредитів.
Компонент II – спеціальна інвестиційна програма для України
Компонент III – технічна допомога та інші допоміжні заходи, включаючи мобілізацію експертного досвіду з питань реформ, підтримку муніципалітетів, громадянського суспільства та інші форми двосторонньої допомоги, які зазвичай надаються країнам, що готуються до вступу, в рамках Інструменту підготовки до вступу (IPA), а також сприяють досягненню цілей Плану дій для України. У рамках цього компоненту також можна буде підтримати інші ініціативи, спрямовані на реагування на російську агресію проти України, в тому числі на забезпечення дотримання норм міжнародного права щодо злочинів, скоєних Росією на території України. Субсидії на відшкодування відсоткових ставок за кредитами також покриватимуться за цим напрямом.
Передбачений загальний обсяг коштів Фонду становить до 50 мільярдів євро на період з 2024 по 2027 рік як у вигляді грантів, так і у вигляді кредитів. Гранти будуть мобілізовані за допомогою нового спеціального інструменту, запропонованого в контексті середньострокового перегляду Багаторічної фінансової програми (МФП). Кредити будуть гарантовані за рахунок резервного капіталу, подібно до поточного фінансування в рамках Макрофінансової допомоги “Плюс” (MFA+).