Портфоліо проєктів Шведського агентства з питань міжнародного розвитку та співробітництва (SIDA)
Опис
Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) – це урядова агенція Швеції з питань співробітництва у сфері розвитку, яка прагне зменшити рівень бідності та гноблення в усьому світі. У співпраці з організаціями, державними установами та приватним сектором воно інвестує у сталий розвиток для всіх людей.
В Україні Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) надає підтримку Всесвітньому фонду природи (WWF), який є однією з небагатьох організацій, що працюють у сфері біорізноманіття в Україні. Робота зосереджена на просуванні природоорієнтованих рішень для адаптації до зміни клімату у співпраці з Міністерством екології та сільського господарства України.
Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) надає допомогу, діючи від імені ЄС, у фінансуванні “U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”.
Також реалізується спільний проект Уряду Швеції та Програми розвитку ООН “Посилення партнерства заради сталого розвитку”, метою якого є надання українським місцевим органам влади знань про те, як залучати місцевий бізнес, громадські організації та їхні ресурси для спільної розробки та реалізації проектів розвитку.
Робота SIDA у сфері клімату та довкілля в Україні сприяє “зеленій” трансформації країни. Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) підтримує відновлювану енергетику, скорочення викидів, збереження біорізноманіття та економічні зміни.
Основна увага SIDA зосереджена на підтримці проектів, які роблять державні послуги більш сталими у сферах водопостачання, санітарії, енергоефективності та управління відходами і хімічними речовинами, а також на адаптації до зміни клімату та сприянні більш сталому розвитку міст і сіл.
SIDA посилило підтримку організацій, які займаються моніторингом екологічних наслідків війни. Серед іншого, ми надаємо індивідуальну підтримку 13 екологічним організаціям, таким як Міжнародний фонд “Відродження” на сході України.
Партнери SIDA – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Nefco (міжнародна фінансова установа, що фінансує “зелені” рішення) – адаптували свої проекти і зараз зосередилися на відновленні зруйнованої інфраструктури. Зокрема, проект з централізованого теплопостачання DemoUkraine реорганізував роботу з відшкодування витрат муніципалітетів на ремонт вибитих вікон та пошкоджених бомбами труб централізованого теплопостачання.
Програма DemoUkrainaDH надає фінансування та технічну допомогу проектам, які демонструють переваги сучасних технологій та системних рішень у сфері централізованого теплопостачання. Програма працює з 2012 року, і близько 20 проектів вже завершені або перебувають на стадії реалізації. Станом на 2019 рік програма більше не запрошує подавати заявки на нові проекти.