Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розпочало серію тренінгів для бізнесу щодо МЗВ
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів спільно із проєктом «Підтримка створення схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні» та Комітетом підприємців з питань природокористування та охорони довкілля Торгово-промислової палати України, а також Національним центром обліку викидів парникових газів, розпочало тренінгові сесії щодо моніторингу, звітності та верифікації парникових газів (МЗВ) для представників українського бізнесу, а також верифікаторів, консультантів та інших зацікавлених осіб. Навчання, що були ініційовані профільним міністерством, проводяться на безоплатній основі і триватимуть впродовж декількох місяців.
Основна мета тренінгів — допомогти учасникам розібратися в системі моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) і забезпечити їхню підготовку до виконання нових законодавчих вимог. До початку тренінгових сесій експерти системи МЗВ провели опитування серед операторів і спільно визначили актуальний перелік питань, які виникають у підприємців під час збору відповідної інформації, підготовки та подання звітності, аби покрити їх у навчальній програмі.
«Міндовкілля активно співпрацює з бізнесом для досягнення кліматичних цілей України. Разом з експертами розроблено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», щоб відновити обов’язкову систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це дозволить забезпечити точні дані для вдосконалення екологічної політики та регулювання викидів», — зазначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.
Законопроєкт передбачає відновлення обов’язкової системи МЗВ. За словами Вікторії Киреєвої, законопроєкт був напрацьований з урахуванням воєнного часу – частина установок зруйнована, пошкоджена, або перебуває на тимчасово непідконтрольній території України.
«Розпочинаючи цю сесію тренінгів ми розраховуємо, що вони будуть корисними, цікавими, продуктивними для учасників. Наразі ми продовжуємо працювати над цифровізацією Єдиного реєстру МЗВ, який допоможе значно спростити весь процес надання адміністративних послуг в електронному форматі. Плануємо, що вже наступного року ця система буде доступною і значно спростить діяльність операторів у межах системи МЗВ», – директор проєкту «Підтримка впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні», GIZ Павло Масюков.
Проєкт тісно співпрацює із Міндовкілля, Бюджетною установою «Центр обліку викидів парникових газів» та іншими державними органами, допомагаючи отримувати європейський досвід і паралельно проводить поглиблені консультації з Національним агентством з акредитації України (НААУ) задля того, щоб всі дотичні державні установи та організації змогли напрацювати спільний і дієвий шлях у межах системи МЗВ.
У подальшому, задля охоплення максимальної кількості учасників, тренінги проходитимуть в онлайн режимі. Про дату буде повідомлено додатково на офіційному сайті Міндовкілля, а також за допомоги відповідної офіційної інформаційної розсилки на електронні пошти представників бізнесу.
*Тренінгові сесії організовано в рамках проєкту «Підтримка впровадження схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) в Україні», що реалізується GIZ в Україні за дорученням Федерального міністерства економіки та клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) з вересня 2017 року.