ГО «Грінкубатор»

Роль

Екосистемна організація у сфері сталого підприємництва, низьковуглецевих інновацій та розвитку зеленої економіки в Україні та Східній Європі, яка об’єднує таланти в енергетичній сфері та стимулює зелене підприємництво.

Детальна інформація

Громадська організація Greencubator працює над інноваціями в енергетичному секторі, підтримує розвиток стартапів та соціального підприємництва.
Організація ініціювала реалізацію різноманітних проектів та програм, серед яких наступні:

  1. Захід TeslaCamp, який, по суті, є кемпінгом на відкритому повітрі, що підтримує енергетичні інновації на основі відновлюваних джерел енергії. Під час заходу відбулася низка дискусійних панелей на теми децентралізації енергетики та підтримки малих проектів з відновлюваної енергетики, мікрохвильових печей, кібербезпеки, фінансування кліматичних інновацій та зеленого експорту. Захід об’єднав різні зацікавлені сторони, включаючи гравців галузі, студентів, ентузіастів енергетики, ЗМІ та інвесторів.
  2. Ініціатива «Кліматичні інноваційні ваучери» реалізується ЄБРР в рамках програми «Центр передачі фінансових технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC). Проєкт підтримує розвиток бізнесу для розвитку кліматичних інновацій в Україні шляхом надання грантів на конкурсній основі. Greencubator розробив дизайн програми та керує процесом видачі ваучерів для заявників-переможців. Проект виділив близько мільйона євро на 30 відібраних проектів.
  3. Проект ClimateLaunchpad, який підтримує розвиток підприємницьких навичок у секторі чистих технологій для вирішення проблем, пов’язаних зі зміною клімату. Проект базується на фінансуванні зелених ідей, включаючи проведення інтенсивного навчання у спеціальному тренінговому таборі на конкурсній основі. Переможці, окрім грошових призів, також отримують можливість взяти участь в акселераційній програмі Climate-KIC, яка здійснюється за підтримки Європейського інституту інновацій та технологій (EIT).
  4. Проект Hack4energy, який базується на організації хакатонів для вирішення найбільш проблемних енергетичних викликів України. Під час цих хакатонів до 11 міст співпрацювали через онлайн-платформу для розробки різноманітних проектів та прототипів.
  5. EnergyHeroes – серія відеороликів про енергетичних підприємців з усієї України.
  6. Start-up City Book – практичний посібник, як зробити міста та містечка дружніми до стартапів.

Організаційно-правова форма організації: Громадські організації

Джерела фінансування: ЄБРР, FINTECC, ЄС, USAID, Фонд ім. Гайнріха Бьолля