ГО «Грінкубатор»
Роль
Екосистемна організація у сфері сталого підприємництва, низьковуглецевих інновацій та розвитку зеленої економіки в Україні та Східній Європі, яка об’єднує таланти в енергетичній сфері та стимулює зелене підприємництво.
Детальна інформація
Громадська організація Greencubator працює над інноваціями в енергетичному секторі, підтримує розвиток стартапів та соціального підприємництва.
Організація ініціювала реалізацію різноманітних проектів та програм, серед яких наступні:
- Захід TeslaCamp, який, по суті, є кемпінгом на відкритому повітрі, що підтримує енергетичні інновації на основі відновлюваних джерел енергії. Під час заходу відбулася низка дискусійних панелей на теми децентралізації енергетики та підтримки малих проектів з відновлюваної енергетики, мікрохвильових печей, кібербезпеки, фінансування кліматичних інновацій та зеленого експорту. Захід об’єднав різні зацікавлені сторони, включаючи гравців галузі, студентів, ентузіастів енергетики, ЗМІ та інвесторів.
- Ініціатива «Кліматичні інноваційні ваучери» реалізується ЄБРР в рамках програми «Центр передачі фінансових технологій у сфері зміни клімату» (FINTECC). Проєкт підтримує розвиток бізнесу для розвитку кліматичних інновацій в Україні шляхом надання грантів на конкурсній основі. Greencubator розробив дизайн програми та керує процесом видачі ваучерів для заявників-переможців. Проект виділив близько мільйона євро на 30 відібраних проектів.
- Проект ClimateLaunchpad, який підтримує розвиток підприємницьких навичок у секторі чистих технологій для вирішення проблем, пов’язаних зі зміною клімату. Проект базується на фінансуванні зелених ідей, включаючи проведення інтенсивного навчання у спеціальному тренінговому таборі на конкурсній основі. Переможці, окрім грошових призів, також отримують можливість взяти участь в акселераційній програмі Climate-KIC, яка здійснюється за підтримки Європейського інституту інновацій та технологій (EIT).
- Проект Hack4energy, який базується на організації хакатонів для вирішення найбільш проблемних енергетичних викликів України. Під час цих хакатонів до 11 міст співпрацювали через онлайн-платформу для розробки різноманітних проектів та прототипів.
- EnergyHeroes – серія відеороликів про енергетичних підприємців з усієї України.
- Start-up City Book – практичний посібник, як зробити міста та містечка дружніми до стартапів.
Організаційно-правова форма організації: Громадські організації
Джерела фінансування: ЄБРР, FINTECC, ЄС, USAID, Фонд ім. Гайнріха Бьолля