Вебінар щодо застосування принципу “Не завдання суттєвої шкоди” (Do No Significant Harm principle) в Україні
“Український кліматичний офіс”/C4CA, WWF Україна та WWF в Центральній та Східній Європі запрошують представників урядових, неурядових та міжнародних організацій, які займаються питаннями сталого відновлення України, на вебінар “Застосування принципу “Не завдання суттєвої шкоди” в Україні”. Захід відбудеться онлайн 16 липня 2024 року з 9:00 до 12:00 CET (10:00 до 13:00 за Києвом).
Принцип “Не завдання суттєвої шкоди” (DNSH) гарантує, що політика та програми не матимуть негативного впливу на людей, клімат та навколишнє середовище. Цей вебінар має на меті пояснити, як DNSH може сприяти відновленню України та її вступу до ЄС. Ми обговоримо переваги та виклики, пов’язані із застосуванням принципу DNSH в українському контексті, а також розробку керівних положень для його впровадження.
Контекст: програма фінансової підтримки від ЄС Ukraine Facility та Ukraine Plan пропонують застосовувати принцип DNSH до заходів з відновлення, “настільки, наскільки це можливо в країні, що перебуває у стані війни”. ЄС має технічний посібник з впровадження принципу DNSH, а Україні наразі бракує таких конкретних вказівок, особливо з огляду на воєнні дії, та паралельний процес вступу до ЄС.
Захід пройде у закритому форматі, тільки за запрошенням. Про результати заходу буде повідомлено додатково.
Захід організовано WWF Україна, WWF у Центральній та Східній Європі та Українським кліматичним офісом в рамках проєкту “Capacities for Climate Action” (C4CA), що виконується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та співфінансується Європейським Союзом.
Записи вебінару
Основна промова
Andriy Andrusevych (Resource and Analysis Center “Society and Environment”)
Вступ до DNSH та його значення
Fabien Porcher (Policy Officer - Climate Diplomacy, EU DG Clima)
Вступ до DNSH та його значення 2
Christophe Jost (Senior EU Policy Officer, Bankwatch)
Практичний досвід застосування принципу DNSH
Natalija Šimunović Načelnica (Head of Sector, Ministry for Regional Development and EU Funds Croatia)
Практичний досвід застосування принципу DNSH 2
Paula Wagner (Policiy Officer, Federal Ministry for Climate Action, Environment, Energy, Mobility, Innovation and Technologie Austria)