Український кліматичний офіс сприяє обговоренню практичних механізмів зеленого відновлення України.
Практичні механізми зеленого відновлення України обговорили під час заходу 14 серпня, який організувало Міндовкілля за підтримки проєкту Потенціал для кліматичних дій (C4CA / Український кліматичний офіс) для представників бізнесу, органів місцевого самоврядування, громадськості, а також Федерального відомства з питань навколишнього середовища Швейцарії, Глобального бюро з питань навколишнього середовища Японії, KliK Foundation та ПРООН в Україні.
Які існують практичні механізми зеленого відновлення України? Це питання обговорили під час заходу 14 серпня, який організувало Міндовкілля за підтримки проєкту Потенціал для кліматичних дій (C4CA / Український кліматичний офіс) для представників бізнесу, органів місцевого самоврядування, громадськості, а також Федерального відомства з питань навколишнього середовища Швейцарії, Глобального бюро з питань навколишнього середовища Японії, KliK Foundation та ПРООН в Україні.
«Ми маємо обирати зелений шлях відбудови – з зеленими та кліматично нейтральними проєктами, і сьогоднішня зустріч – це обговорення таких можливостей. Міжнародні партнерства у цьому питанні відіграють важливу роль. Ми вже підписали кілька важливих угод та меморандумів з нашими партнерами зі Швейцарії у 2022 році та Японії у 2024 році, які сприяють розвитку ринкових механізмів відповідно до статті 6 Паризької угоди», – заступниця міністра Міндовкілля Вікторія Киреєва.
Представники Федерального відомства з питань навколишнього середовища Швейцарії, Глобального бюро з питань навколишнього середовища Японії та KliK Foundation розповіли по про деталі функціонування механізмів в рамках статті 6 Паризької угоди, а представники Українського кліматичного офісу та ПРООН в Україні надали інформацію щодо підтримки, яка надається для створення інфраструктури для функціонування механізмів в Україні в рамках співпраці з урядами Японії та Швейцарії.
За словами спікера з Глобального бюро з питань навколишнього середовища Японії Йошинорі Момосе, наразі в рамках Механізму спільного кредитування налічується близько 250 «зелених» проєктів у сферах виробництва енергії з відновлюваних та альтернативних джерел, управління відходами, енергоефективності тощо. Такі проєкти сприятимуть досягненню японської кліматичної цілі – вуглецева нейтральність до 2050 року.
Спікер з Федерального відомства з питань навколишнього середовища Швейцарії Наталі Бертч також наголосила на важливості міжнародних карбонових ринків для досягнення власних кліматичних цілей. У свою чергу, представники Міндовкілля підкреслили важливість підтримки українського бізнесу як одного з основних стейкхолдерів кліматичної політики.
Міністерство наголосило, що наразі готує нормативну базу для реалізації зелених проєктів в рамках механізмів за Статтею 6 Паризької Угоди та подякувало Українському кліматичному офісу, ПРООН в Україні та Команді підтримки відновлення та реформ при Міністерстві за підтримку в її підготовці.
Захід було організовано за підтримки Українського кліматичного офісу в рамках проєкту «Capacities for Climate Action» (C4CA), що виконується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та співфінансується Європейським Союзом.