Подолання перешкод у доступі до фінансування, розбудова муніципального потенціалу та просування зусиль із зеленого відновлення в регіонах: підсумки третьої координаційної зустрічі

12. Грудня 2024
Від Nataliia Vlasiuk

Представники донорських проєктів разом з представниками українських муніципалітетів зібралися, щоб обговорити можливі синергії та кліматичні заходи на регіональному рівні.

Третя координаційна зустріч між міжнародними донорськими проєктами у сфері захисту клімату, зібрала представників проєктів та українських громад для координації зусиль щодо у сфері захисту клімату. Зустріч була зосереджена на темі пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них, а також зеленому відновленні на муніципальному та регіональному рівнях.

Учасники обговорили галузеві кліматичні заходи, підтримку в розробці та впровадженні регіональних та муніципальних планів з питань клімату та енергетики, зеленого відновлення та справедливого переходу, а також зусилля з адаптації до зміни клімату. Крім того, представники проєктів, що фінансуються донорами, висвітлили можливості підтримки громад та інших зацікавлених сторін у розвитку їхнього потенціалу щодо пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них на регіональному рівні.

Необхідність підтримки громад у підготовці стратегічних документів, таких як техніко-економічні обґрунтування, надзвичайно важлива для забезпечення доступу до фінансування та реалізації проєктів. Учасники обговорили можливість надання грантів на підготовку невеликих проектів, що дозволить муніципалітетам залучати зовнішніх експертів без залучення обмежених муніципальних ресурсів.

На додаток до проблем фінансування, учасники зустрічі підкреслили необхідність ініціатив з розбудови потенціалу, які б дозволили громадам та зацікавленим сторонам більш ефективно вирішувати проблеми зміни клімату.

Учасники обговорили інтеграцію принципів «build back better» у процеси відновлення, визначили прогалини в існуючих ініціативах та наголосили на важливості включення питань пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них до регіональних стратегій розвитку.

Одним із результатів зустрічі стала домовленість про розробку планів на основі пілотних проєктів для сприяння поширенню успішних підходів. Ця стратегія спрямована на те, щоб уроки, винесені з менших ініціатив, могли бути застосовані в усіх регіонах, посилюючи загальний вплив кліматичних дій в Україні.

Звіт зустрічі англійською доступний за посиланням Report-third donor coordination meeting

 

Захід спільно організовано проєктом, що фінансується ЄС “Угода Мерів – Схід”  та проєктом «Capacities for Climate Action» (С4СА) / Український кліматичний офіс, що впроваджується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та співфінансується Європейським союзом.