Ключові інсайти панельної дискусії “Гендерна адвокація задля рівності та інклюзивності у впровадженні Зеленого курсу” у Cafe Kyiv Berlin

Війна змінила гендерні ролі в Україні, виводячи жінок на перший план у всіх галузях і секторах. Як такі кардинальні зміни впливають на сферу відновлення та клімату? Як боротися зі стереотипами, демонструючи внесок жінок?
Юлія Джессон, керівниця Українського кліматичного офісу, взяла участь у панельній дискусії «Гендерна адвокація задля рівності та інклюзивності у впровадженні Зеленого курсу», присвяченій питанням взаємозв’язку між зміною гендерних ролей, війною, відновленням та питаннями клімату під час заходу Café Kyiv у м. Берлін.
Дискусія допомогла дослідити роль ґендерної адвокації у впровадженні Зеленого курсу та вступі України до ЄС, зосередившись на жіночому лідерстві в енергетичній та кліматичній політиці в умовах війни та під час відновлення.
Юлія Джессон у своєму виступі підкреслила, що війна вивела мільйони чоловіків з ринку праці, змусивши жінок виконувати нові економічні та лідерські ролі, зокрема в сільському господарстві, логістиці та енергетиці, а також паралельно займатися сімейними обов’язками. Цей зсув створив нові можливості, але без довгострокової політики такі здобутки можуть бути зведені нанівець після війни. Водночас багато галузей, де домінують чоловіки, занепадатимуть через узгоджену з ЄС політику декарбонізації в Україні. Справді інклюзивний підхід і справедливий перехід повинні не лише стимулювати подальшу участь жінок, а й забезпечувати реінтеграцію ветеранів, які повертаються з війни, в економіку, що розвивається, запобігаючи їхній економічній ізоляції.
Основні висновки дискусії:
- Євроінтеграція дає можливість підняти питання ґендерної рівності на рівень дискусії
- Гендерна інклюзія забезпечує більшу стійкість і зростання суспільства в цілому
- Дефіцит робочої сили у відновлюваній енергетиці величезний і може бути заповнений як чоловіками, так і жінками – потрібна лише політична воля
- Ми повинні спробувати використати нинішній імпульс для інтеграції гендерних питань у державну політику.
Учасники погодилися, що важливо залучати чоловіків до обговорення питань гендерної рівності та впровадження відповідної політики, спрямованої на підтримку зростання присутності жінок в енергетичному секторі.
Захід організовано Konrad-Adenauer-Stiftung
Український кліматичний офіс працює в межах проєкту “Capacities for Climate Action”, що впроваджується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та співфінансується Європейським союзом.