Як зміна клімату впливає на Україну: результати оцінки
Звіт містить основні дані для оцінки кліматичних ризиків та визначає ефективні заходи з адаптації для підвищення стійкості, захисту активів та порятунку життів. Звіт є першим кроком в оцінці вразливості України, який стане орієнтиром для майбутніх аналізів та інвестиційного планування.
Зміна клімату в Україні прискорюється і вимагає оцінки майбутніх ризиків для екосистем, людської діяльності та економіки. Нещодавній звіт Світлани Краковської та Лідії Криштоп, підготовлений на замовлення Українського кліматичного офісу, містить базові дані для оцінки кліматичних ризиків. Він визначає шляхи ефективних заходів з адаптації для підвищення стійкості, захисту активів та порятунку життів. Звіт є першим кроком в оцінці вразливості України, який стане орієнтиром для майбутніх аналізів та інвестиційного планування.
Він має важливе значення для всіх секторів та аспектів життя, оскільки висвітлює шляхи розробки ефективних заходів з адаптації до зміни клімату. Впровадження заходів з адаптації підвищить стійкість у всіх секторах, захистить активи, заощадить кошти і, що найважливіше, захистить життя людей.
Чим раніше ці заходи будуть визначені та впроваджені, тим меншими будуть втрати. Сценарії з вищими концентраціями викидів вказують на більшу небезпеку та серйозніші втрати. Наприклад:
- Екстремальні опади, такі як сильний дощ і сніг, за прогнозами, збільшаться в усіх регіонах України, причому найбільший вплив очікується на заході та півночі.
- Очікується посилення посух на узбережжі та півдні.
- Екстремальна спека, за прогнозами, вплине на всі регіони, особливо на схід і південь.
- Очікується, що сильний вітер та пориви понад 6 балів за шкалою Бофорта (10,8 м/с) матимуть значні наслідки поблизу Карпат та прибережних районів.
Повна версія звіту доступна за посиланням.
Дослідження підготовлено Світланою Краковською, експертом з питань адаптації до зміни клімату, та Лідією Криштоп, спеціалістом з ГІС, в рамках проєкту «Capacities for Climate Action», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економіки та клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та за фінансової підтримки Європейського Союзу.