Тег проєкту: Політичний консалтинг
Пов'язані проєкти
CSSF (Фонд стабільності та безпеки конфліктів)
Фонд підтримує невеликі проєкти, які, наприклад, були реалізовані DiXi group під назвою "Сприяння зеленому відновленню як шлях до подолання кризи в Україні" (аналітична підтримка).
EU4Environment
Тривалість:
01/2019
–
12/2024
Програма EU4Environment, яка фінансується Європейським союзом, допомагає шести країнам Східного партнерства (EaP): Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні зберегти свій природній капітал і підвищити екологічний добробут людей.
EU4Суспільство
МФВ, заснований Герджем Соросом, підтримує рефінансування ЄС, фінансує DiXi Group ("Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля"), НЕЦУ (відповідність державної політики України цілям Європейського зеленого курсу у трьох ключових сферах: збереження біорізноманіття, поводження з відходами та лісове господарство) та інших гравців, підтримує проекти великих донорів, ...
Net Zero World
Ініціатива Net Zero World - це нове партнерство між країнами, які працюють над виконанням своїх кліматичних амбіцій та прискоренням переходу до стійких та інклюзивних енергетичних систем.
Діяльність громадської організації “Germanwatch”
Роботи на тему "Справедливий перехід
Діяльність Фонду ім. Гайнріха Бьолля
Ключовими фокусами програми «Зміна клімату і енергетична політика» є сприяння амбітності політики з протидії зміні клімату та її наслідкам, підтримка екологічного громадського руху, винесення в суспільний дискурс питання справедливого енергетичного переходу на відновлювальні джерела енергії та питання прав жінок в енергетичному секторі.
Діяльність Фонду ім. Фрідріха Еберта
Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні є частиною міжнародної мережі Фонду ім. Фрідріха Еберта (ФЕС/FES). ФЕС безперервно працює в Україні з 1993 року. Протягом багатьох років FES Ukraine розвинула широку мережу партнерів серед громадянського суспільства, наукових кіл, профспілок та державних установ на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Діяльність Фонду Конрада Аденауера
Фонд Конрада Аденауера конструктивно супроводжує за допомогою своїх представництв у Києві (з 1994 р.) та Харкові (з 2017 р.) політичний і економічний процес трансформацій в Україні. З цією метою Фонд реалізує проєкти, спрямовані на підтримку демократичного розвитку, побудову громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ та консолідацію демократичних інститутів.
Енергоефективний район міста Львова
Тривалість:
01/2018
–
12/2024
Проект підтримує українські муніципалітети у створенні стимулів для реновації житлових будинків. З цією метою спільно з партнерами проекту було обрано житловий масив у Сихівському районі Львова для впровадження заходів з модернізації. Мета - заощадити якомога більше енергії та соціальних субсидій, а також підвищити комфорт мешканців. Цей проект є позитивним прикладом ...
Зелений порядок денний для України, Грузії, Молдови та Вірменії (GA GUMA)
Тривалість:
01/2023
–
12/2026
Проєкт підтримує Вірменію, Грузію, Молдову та Україну на шляху до кліматичної нейтральності шляхом зеленого переходу. Разом з країнами-учасницями він має на меті створити дорожні карти зеленого переходу в кожній країні, прокладаючи шлях до планування та мобілізації інвестицій для побудови сучасної, стійкої економіки та покращення здоров'я, добробуту та безпеки громадян.
Кліматично-орієнтоване сільське господарство (CSA)
Тривалість:
01/2020
–
12/2022
ФАО в Україні надає технічну підтримку з питань адаптації до зміни клімату, співпрацює з громадянським суспільством для пом'якшення наслідків ерозії та деградації ґрунтів, сприяє підвищенню стійкості та прискоренню розвитку в регіонах, що постраждали від конфлікту, підтримуючи економічне відновлення фермерів та сільських громад.
Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні
Лабораторія тестує та поширює розчини NbS всередині та між країнами, а також серед основних зацікавлених сторін.
Міжнародна програма дій по боротьбі зі зміни клімату (IPAC)
IPAC підтримує зусилля країн у досягненні цілей Паризької угоди, оцінюючи національну та міжнародну політику, спрямовану на досягнення нульового рівня викидів парникових газів до 2050 року, надаючи політичні консультації та обмінюючись найкращими практиками.
Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України
Тривалість:
01/2019
–
12/2023
Проект підтримує Україну у впровадженні системи запобігання та скорочення промислових викидів. Створення нормативно-правової бази є складним процесом, який охоплює питання від транспонування СВУ в українське законодавство до прийняття технічних рішень.
Офіс зеленого переходу
Офіс зеленого переходу є незалежним консультативно-дорадчим органом, який надає підтримку та консультації Міністерству економіки України та іншим зацікавленим сторонам щодо впровадження реформ зеленого переходу.
Офіс проєктних послуг ООН (ЮНОПС)
ЮНОПС в Україні співпрацює з урядом, ООН та партнерами, щоб допомогти країні реагувати на нагальні потреби, спричинені війною, що триває.
Партнерство заради ринкової готовності (PMR) та впровадження (PMI)
Тривалість:
11/2011
–
12/2030
Проєкт "Партнерство заради впровадження ринків" (PMI) має на меті підтримати країни-партнери у розробці та впровадженні інструментів вуглецевого ціноутворення, які відповідають їхнім національним потребам та пріоритетам розвитку. З цією метою проект підтримує країни-партнери у підвищенні їхніх амбіцій відповідно до їхнього потенціалу щодо запобігання зміні клімату.
Підтримка Експортної ініціативи з екологічних технологій
Тривалість:
01/2019
–
12/2023
Глобальний проект реалізується в наступних семи країнах: Йорданія, Таїланд, Малайзія, Індонезія, Україна, Індія та Єгипет. В обраних країнах-партнерах Експортної ініціативи створено сприятливі рамкові умови для впровадження сучасних технологій захисту довкілля та клімату.
Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ (S2I) в Україні
Тривалість:
01/2018
–
12/2025
Проект підтримує український уряд у створенні Національного фонду енергоефективності. Разом партнери створюють необхідні структури для управління інвестиціями, розробляють стратегії, кадрові концепції та робочі програми.
Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля
Тривалість:
01/2018
–
12/2021
Проєкт спрямований на підтримку членів парламенту і відповідних парламентських комітетів у здійсненні якісної аналітичної діяльності щодо покращення законодавства, організації консультацій, круглих столів для партнерів, розробки комунікаційних матеріалів та залучення зацікавлених осіб до обговорення питань енергетики й захисту навколишнього середовища.
Підтримка створення схеми торгівлі викидами (СТВ) в Україні
Тривалість:
01/2017
–
12/2026
Проект підтримує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у створенні схеми торгівлі викидами (СТВ).
Підтримка структурних змін вугільних регіонів України (Just Transition)
Тривалість:
01/2021
–
12/2025
Підтримка України у формуванні структурних змін, пов'язаних з відмовою від вугілля, у прийнятний, інклюзивний та екологічно сталий спосіб, у тому числі шляхом цільового фінансування, із залученням громадянського суспільства та відповідно до концепцій "Справедливого переходу" та "Зеленого відновлення".
Підтримка України у впровадженні Паризької угоди та адаптації до впливу зміни клімату в регіоні Чорного моря (PAABS)
Тривалість:
01/2024
–
12/2027
Метою проєкту є імплементація Паризької угоди в Україні на шляху до низьковуглецевого розвитку та побудови кліматично стійкого майбутнього.
Портфель проєктів Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
ПРООН підтримує Україну в розробці законодавства з питань сталої енергетики та охорони довкілля, здійснює моніторинг впливу політики, а також підвищує обізнаність уряду та громадськості про нагальність природоохоронних заходів. (Проект "Природовідповідні рішення для сталого розвитку міст"). Програми ПРООН в Україні включають розвиток масштабного впровадження котлів на біомасі, підтримку фінансування заходів з ...
Портфоліо Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)
Місія WWF - зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, в якому людина живе в гармонії з природою. WWF в Україні працює над кількома проектами, серед яких Дунайсько-Карпатська програма, покликана сприяти збереженню та відновленню екосистем, гармонійному співіснуванню людини і природи, а також координувати діяльність WWF в країнах Дунайського та ...
Посилення громадянського суспільства у впровадженні національної кліматичної політики в Грузії, Колумбії та Україні
Тривалість:
07/2018
–
04/2024
Проєкт посилює спроможність зацікавлених сторін формулювати та впроваджувати свої вимоги щодо кліматичної політики в процесі реалізації НВВ. У країнах-партнерах проєкт підтримує окремі організації та групи для участі у розробці планів пом'якшення наслідків зміни клімату, розробці кліматичних законів для впровадження НВВ та обговоренні амбітної кліматичної політики. Проєкт також прагне закласти основи ...
Прискорення НВВ та сприяння сталому розвитку біоенергетики, сільського господарства та землекористування в Україні
Тривалість:
12/2021
–
06/2027
Для переходу до низьковуглецевої економіки в Україні необхідне якнайшвидше впровадження НВВ. Проєкт має на меті прискорити впровадження в Україні НВВ, одночасно сприяючи залученню інвестицій у сталу біоенергетику, сільське господарство та землекористування. Він сприяє низьковуглецевому переходу, допомагаючи досягти цілей НВВ, мобілізуючи внутрішнє та міжнародне кліматичне фінансування та розкриваючи потенціал біоенергетики завдяки ...
Програма EU4Energy
Програма EU4Energy Фаза II була започаткована Європейським Союзом в рамках його Регіональної програми дій - Схід. Програма надає підтримку шляхом розробки енергетичної політики на основі фактичних даних, а також шляхом транспозиції та імплементації нормативно-правової бази Енергетичного Співтовариства/ПВЗВТ/найкращих практик Європейського Союзу.
Програма зеленого відновлення NEFCO для України
Метою Програми зеленого відновлення України від НЕФКО є прокласти шлях до зеленої та сталої реконструкції країни. Через різні ініціативи програма надає фінансову підтримку та технічну допомогу муніципалітетам для подолання прямих і непрямих наслідків війни.
Програма українсько-данського енергетичного партнерства (UDEPP)
Тривалість:
01/2021
–
12/2026
Співпраця між Данією та Україною в сфері енергетики на урядовому рівні відбувається через Програму українсько-данського енергетичного партнерства (UDEPP). Першочергова мета цієї співпраці – підтримка довготривалої відбудови та розвиток стійкого незалежного енергетичного сектору в Україні.
Проект ЄБРР “Підтримка Уряду України в оновленні національно-визначеного внеску (НВВ)”
Тривалість:
01/2018
–
12/2021
Підтримка Уряду України в оновленні НВВ.
Проект з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних
Тривалість:
01/2022
–
12/2025
Уряд України вирішив створити Національну інфраструктуру просторових даних (НІПД), щоб підтвердити інтеграцію геопросторової інформації та бази даних; створити спільну платформу власності для використання, підготовки та управління просторовою інформацією з метою забезпечення її достовірності та ефективності. Однак відповідальний орган - Державне агентство земельних ресурсів України (нині Держкомзем) - не мав достатніх ...
Проєкт “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”
Тривалість:
01/2019
–
12/2025
За дорученням Федерального уряду Німеччини та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) проєкт реалізується у Вінниці, Чернівцях, Полтаві, Львові, Житомирі, Харкові, Мелітополі, Миколаєві та Подільському районі Києва.
Проєкт “Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища (якість атмосферного повітря, управління відходами)” (проєкт APENA 2)
Тривалість:
01/2020
–
12/2024
Проект має на меті надати можливість Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України (Мінприроди), Міністерству розвитку громад та територій України (Мінрегіон) та іншим відповідним зацікавленим сторонам (новоствореній Державній службі охорони навколишнього природного середовища, Гідрометеорологічному центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій та суб'єктам громадянського суспільства) підготуватися до імплементації екологічних вимог ...
Проєкт «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (проєкт APENA-3)
Тривалість:
01/2019
–
01/2023
«Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (APENA 3) – проєкт, що фінансується ЄС і спрямований на посилення співпраці між Україною та ЄС шляхом вирішення першорядних завдань, передбачених Угодою про асоціацію між ...
Проєкт EU4Climate
Тривалість:
01/2019
–
12/2023
Проект EU4Climate має на меті сприяти пом'якшенню наслідків зміни клімату та адаптації до них, а також розвитку економіки з низьким рівнем викидів та стійкості до зміни клімату відповідно до Паризької угоди у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.
Проєкт FELICITY II – програма з підтримки реформ у будівельному та водному секторах країн Східного партнерства та Центральної Азії
Тривалість:
01/2022
–
12/2026
Фінансуванню низьковуглецевої інфраструктури перешкоджають технічні та фінансові аспекти. Щоб зменшити ці бар'єри, проект зосереджується на двох секторах у країнах-партнерах: енергоефективність у житловому секторі та водопостачання і водовідведення. На національному рівні країнам буде надано підтримку у створенні сприятливих рамкових умов для інвестицій в інфраструктуру. Фінансові посередники будуть посилені, щоб надавати кредити ...
Проєкт Green Deal Ukraine
Тривалість:
01/2023
–
12/2027
Green Deal Ukraine, тристоронній проєкт Німеччини, Польщі та України. Проєкт фінансується BMBF та має на меті створення аналітичного центру в Києві для підтримки українських урядових установ, політиків, експертів та громадськості у прийнятті перспективних рішень щодо енергетичної та кліматичної політики напередодні повноправного членства України в ЄС.
Проєкт H2-diplo
H2-diplo - це ініціатива Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, спрямована на підтримку енергетичної та кліматичної зовнішньої політики Уряду Німеччини.
Проєкт IKI ProGRess
Тривалість:
01/2024
–
12/2027
Мультидонорська ініціатива "Декарбонізація, стійкість до зміни клімату та енергетична безпека для країн Східного партнерства" включає такі компоненти: впровадження кліматичних рамок відповідно до Паризької угоди, планування адаптації до зміни клімату, питання кліматичного фінансування.
Проєкт IKI ReWarm “Реформа сектору централізованого теплопостачання в Україні”
Тривалість:
01/2023
–
12/2027
Централізоване теплопостачання є важливою складовою базового теплопостачання в Україні. Проєкт підтримує розробку національної стратегії розвитку відновлюваної енергетики та адаптацію нормативно-правової бази, а також пілотне впровадження адаптованих бізнес-моделей для муніципальних компаній у сфері відновлюваної енергетики, включаючи соціально компенсовані тарифи на централізоване теплопостачання, що покривають витрати. Проєкт розробляє муніципальні енергетичні плани, сприятливі ...
Проєкт IKI Інтерфейс
Тривалість:
01/2024
–
05/2028
Проєкт сприяє зеленому відновленню України та підтримує Україну на шляху до повноправного членства в ЄС та допомагає активізувати співпрацю між міжнародними партнерами, особливо Німеччиною, у сферах клімату, енергетики та біорізноманіття.
Проєкт Low Carbon Ukraine (LCU)
Тривалість:
09/2018
–
02/2025
Проєкт Low Carbon Ukraine (LCU), який розпочався у вересні 2018 року, є частиною Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) і фінансується Федеральним міністерством із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки (відповідно до рішення Бундестагу ФРН). Прєкт реалізує компанія BE Berlin Economics GmbH.
Проєкт TNA: Оцінка технологічних потреб в Україні
Проєкт "Оцінка технологічних потреб" надає Україні чудову можливість провести оцінку технологій, орієнтовану на потреби країни, з метою визначення екологічно безпечних технологій, які можуть бути впроваджені та зробити значний внесок у задоволення потреб країни у сфері адаптації до зміни клімату.
Проєкт ЄС «Технічна допомога щодо обліку, скорочення викидів парникових газів та поетапного припинення використання озоноруйнівних речовин і F-газів» (CASE)
Тривалість:
01/2022
–
12/2024
Проєкт сприяє політиці пом'якшення наслідків зміни клімату шляхом підвищення доступності, надійності, якості та презентації звітності про викиди парникових газів в Україні, а також поетапній відмові від використання озоноруйнівних речовин (ОРВ) та подальшому просуванню пом'якшення наслідків зміни клімату шляхом підготовки до поступової відмови від використання гідрофторуглеводнів (ГФУ).
Проєкт з енергетичної безпеки (ПЕБ)
Тривалість:
01/2018
–
12/2023
Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) має на меті запровадження відкритих та конкурентних енергетичних ринків та підвищення стійкості енергопостачання, що сприятиме значному економічному розвитку України.
Проєкт ОЕСР Net Zero+: Кліматична та економічна стійкість
Тривалість:
01/2021
–
12/2022
Основним результатом проєкту стане спільний для всіх країн ОЕСР погляд на боротьбу зі зміною клімату після COVID-19, з особливим акцентом на економічну стійкість. Проєкт має на меті розробити практичний політичний інструментарій для боротьби зі зміною клімату з одночасним підвищенням економічної стійкості.
Проєкт статті 6 до Паризької угоди
Оцінка прогалин та потреб, пропозиції щодо співпраці зі швейцарськими компаніями, підготовка пропозицій щодо розробки нормативної бази для реалізації проектів за статтею 6 Паризької угоди, пропозиції щодо створення реєстру одиниць
Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні
Тривалість:
01/2020
–
12/2025
Цілями проекту є: підтримка державних установ, співпраця з громадами та містами щодо впровадження системи муніципального енергоменеджменту та розробки муніципальних енергетичних планів, запровадження професійних кваліфікацій та навчання у сфері енергоефективності.
Розвиток потенціалу для кліматичної політики в Південно-Східній та Східній Європі, на Південному Кавказі та в Центральній Азії (CDCPIII)
Тривалість:
01/2017
–
12/2024
Проект впроваджує заходи, спрямовані на підвищення обізнаності осіб, які приймають рішення, та покращення національних умов роботи, щоб створити передумови для значного скорочення викидів парникових газів і водночас досягти цілей економічних перетворень. Крім того, реалізуються пілотні заходи, а також додаткові індивідуальні та дрібномасштабні заходи, спрямовані на зміцнення потенціалу, що випливає з ...
Розвиток потенціалу у сфері поводження з муніципальними відходами
Проект мав на меті зібрати базову інформацію про поточну ситуацію в системах поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) (утворення, збір, транспортування, проміжна обробка/переробка та остаточна утилізація) у цільових містах Київ, Харків та Дніпро, щоб зрозуміти їхні процеси, системи експлуатації та обслуговування, включаючи фінансові системи, а також стан існуючих сміттєспалювальних заводів. ...
Секретаріат німецько-українського енергетичного партнерства
Тривалість:
01/2021
–
12/2024
Проєкт "Секретаріат Німецько-Українського енергетичного партнерства" підтримує Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини (BMWK) та Німецьке енергетичне агентство (dena) у реалізації Енергетичного партнерства (ЕП) між Німеччиною та Україною.
Удосконалення системи стимулювання та потенціалу для зелених, пов’язаних з кліматом інвестицій, у країнах Східного партнерства та Центральної Азії
Тривалість:
08/2014
–
09/2023
Потенціал зелених інвестицій та інновацій все ще залишається значною мірою невикористаним у країнах-партнерах у Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії. Однією з головних причин цього є відсутність нормативно-правової бази та ринкових стимулів. Проєкт підтримує реформи, що сприяють залученню інвестицій у кліматично сприятливі види економічної діяльності та інфраструктурні заходи, ...