Що українці думають про зміну клімату?
Український кліматичний офіс/Проєкт C4CA спільно з Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» запрошують представників урядових, неурядових та міжнародних організацій, наукових установ і навчальних закладів, донорських організацій, які цікавляться тематикою зміни клімату, на онлайн презентацію та обговорення результатів дослідження думки громадян щодо зміни клімату «Чи така страшна зміна клімату, як її малюють?». Захід відбудеться онлайн 02 серпня 2024 року з 10:00 до 12:00 (за київським часом). Під час заходу буде забезпечено синхронний українсько-англійський переклад.
Контекст: Кліматичні питання в Україні стають все більш актуальними: про них говорять на найвищому політичному рівні, а мешканці відчувають вплив зміни клімату у своєму повсякденному житті. Наукові дослідження підтверджують ключові впливи зміни клімату на сільське господарство, водні ресурси, здоров’я населення, екосистеми, енергетику та інфраструктуру.
Ефективна реалізація кліматичної політики вимагає належних комунікаційних зусиль з боку органів державної влади, міжнародних інституцій, громадських організацій, що, в свою чергу, потребує дослідження, що пересічні мешканці знають про зміну клімату, чи відчувають її впливи та потребу в адаптації до зміни клімату, які особисті кліматичні практики виконують, що думають про ті чи інші заходи держави у сфері кліматичної політики тощо.
Захід має на меті презентувати результати соціологічного дослідження думки громадян, проведеного дослідницькою компанією «Соціоінформ» у квітні 2024 року в усіх регіонах України, окрім тих, які знаходяться під окупацією, на замовлення проєкту «Capacities for Climate Action» (Український кліматичний офіс), що виконується GIZ за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та співфінансується Європейським Союзом, з метою вирішення вищезазначених проблемних питань.
Захід організовано Українським кліматичним офісом в рамках проєкту “Capacities for Climate Action” (C4CA), що виконується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI) та співфінансується Європейським Союзом спільно з Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля».