Реакція України на Європейський зелений курс: орієнтир на імплементацію CBAM
У відповідь на ухвалення Європейського зеленого курсу Україна, як на урядовому, так і на бізнес-рівнях, активно долучалася до формування стратегії зеленого переходу. Важливим поштовхом до такого розвитку подій стала пропозиція Єврокомісії щодо Механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM), що призвело до розробки Українського зеленого курсу у 2020/2021 роках.
Були затверджені плани щодо впровадження Української системи торгівлі квотами на викиди (UA ETS) до 2026 року, що узгоджується із зобов’язаннями ЄС та потенційно звільняє українських експортерів від платежів CBAM залежно від ціноутворення на вуглець.
Незважаючи на початкові декларації, подальший політичний та експертний діалог вважається необхідним для оцінки поточних та середньострокових можливостей та ризиків, пов’язаних із впровадженням СВАМ. Співпраця з ЄС залишається ключовою. Для вирішення цієї проблеми буде організовано круглий стіл з представниками бізнесу, що має на меті з’ясувати потреби, очікування та занепокоєння галузі щодо CBAM, закладаючи основу для ефективної взаємодії із зацікавленими сторонами та нагляду за реалізацією політики.
Проєкт “Capacities for Climate Action (C4CA)” виконується GIZ Ukraine на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та співфінансується Європейським союзом.