Нові можливості для українського бізнесу через Фінансові програми Механізму спільного кредитування (JCM)
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Українським кліматичним офісом (УКО) в рамках проєкту «Capacities for Climate Action» (C4CA) провело вебінар для представників бізнесу щодо програм фінансування в рамках Механізму спільного кредитування (JCM). Цей механізм двостороннього співробітництва, створений урядом Японії у 2013 році, незабаром буде офіційно запущений в Україні.
Механізм спільного кредитування, створений урядом Японії у 2013 році, незабаром буде офіційно запущений в Україні. Огляд механізму та його переваги для українського бізнесу були представлені під час вебінару для представників бізнесу разом з аналітичним звітом, підготованим проєктом «Capacities for Climate Action». Окрім того, на заході було представлено успішні приклади впровадження проєктів JCM іншими країнами.
Котаро Танака, Радник Посольства Японії в Україні у своїй вітальній промові підкреслив: «Сьогоднішній захід дозволить бізнесу отримати необхідні знання щодо можливостей JCM, та дізнатись про реальні приклади переваг від реалізації таких проєктів. Інвестуючи в проєкти JCM в Україні, ви інвестуєте в сталі, низьковуглецеві технології для відновлення енергетичної інфраструктури, стимулюючи трансформаційні зміни та будуючи майбутнє Європи».
Аналітичний звіт про програми фінансування в рамках механізму JCM доступний на сайті англійською мовою.
Богдан Семененко, Директор Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, виступаючи під час заходу, зазначив: «Однією з стратегічних цілей України є досягнення вуглецевої нейтральності до 2050, і саме механізм JCM сприятиме розвитку низьковуглецевих технологій та зеленому відновленню з дотриманням сучасних стандартів. Для нас пріоритет – зробити можливим використання таких інструментів в Україні, це дозволить можливість залучати японські технології та інвестиції».
Під час сесії запитань та відповідей учасники дізнались більше про актуальний стан впровадження механізму та про інтернет ресурси, на яких можна ознайомитись з корисними матеріалами щодо механізму JCM.
“JCM відіграє ключову роль у передачі передових низьковуглецевих технологій ключовим партнерам, таким як Україна. Український кліматичний офіс підтримує використання низьковуглецевих технологій та зменшення викидів парникових газів, і завдяки сьогоднішньому заходу ми зможемо поглибити розуміння того, як JCM може підтримати «зелені» проєкти та відкрити доступ до фінансових ресурсів, наближаючи виконання кліматичних цілей та підтримуючи сталий розвиток”, – підсумувала Юлія Джессон, керівниця проєкту “Capacities for Climate Action (C4CA/УКО), GIZ.
Захід організовано Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та проєктом «Потенціал для кліматичних дій» (С4СА) / Український кліматичний офіс, що впроваджується GIZ на замовлення Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) та співфінансується Європейським союзом.